Kuharske in turistične delavnice na SŠGT Radenci

Osnovna šola Franceta Prešerna Črenšovci je vključena v mednarodni projekt Erasmus+, ki bo trajal vse do leta 2023. Naša šola sodeluje z osnovnimi šolami in visokošolskimi ustanovami iz Španije, Italije, Danske in Anglije. Naslov projekta je Learn4Earth (»Učenje za zemljo«) in v okviru tega projekta naša šola organizira različne dejavnosti povezane s trajnostnim razvojem hrane.

V petek, 20. 5. 2022 so se učenci 6. razreda udeležili prve medgeneracijske delavnice. Le-te so se izvajale na Srednji šoli za gostinstvo in turizem Radenci. V okviru teh delavnic so naši učenci sodelovali z dijaki in profesorji omenjene šole, kjer so jim predstavili t.i. RECIKLIRANO KUHINJO; pripravljali so predvsem jedi iz živil, ki na naši šoli predstavljajo največji delež zavržene hrane (navadni jogurt in rženi kruh).

Poleg omenjenih kuharskih delavnic, so nam dogodek popestrili še dijaki turističnega oddelka, ki so nam predstavili zgodovino kraja Radenci in nas popeljali po poteh radenskega parka.