Proslava ob dnevu Romov

Vsako leto, 8. aprila, Romi obeležujejo Svetovni dan Romov. Tudi na naši šoli, ki jo obiskuje nekaj čez 20 romskih učencev, vsako leto obeležimo ta praznik. Letos, ko nam je sprostitev ukrepov spet dovolila, da ta praznik obeležimo v živo, smo pripravili proslavo, na katero smo povabili tudi romske starše ter predstavnike občine Črenšovci. Učenci so z otroci iz vrtca pripravili zanimive točke, kjer so v okviru naslova – Iz majhnega raste veliko – prijateljstvo – predstavili, kako že od vrtca pletemo vezi prijateljstva, ne glede na barvo kože in maternega jezika. Prijateljstvo, ki raste z nami, se vsako leto na svoj način nadgrajuje – učenci se učijo romskih pesmic, izdelujejo romske slovarčke, pripravljajo dramske uprizoritve, romski učenci se vključujejo v šolski parlament… Skupaj dokazujemo, da se da v prijateljskem duhu narediti marsikaj. Vse to pa že peto leto povezujemo v projekt POGUM.  Hvala vsem, ki ste kakorkoli pripomogli k uspešni izvedbi prireditve in se je tudi udeležili.

Renata Gabor