Kuharski nastop učencev v BTC Murska Sobota

To šolsko leto šola Franceta Prešerna Črenšovci sodeluje v osnovnošolskem projektu, ki se odvija na ravni slovenskih regij in pokrajin, s sloganom »Otroci otrokom pripravimo zdrav tradicionalni obrok«. Osnovne težnje projekta so najti pozabljene jedi in postopke priprave, ki so jih poznali že naši predniki; z med vrstniško komunikacijo spodbuditi generacijo mladostnikov k trajnostnemu načinu življenja; se poučiti o izvoru jedi in kulturnem ozadju; uporabiti sezonske, lokalno značilne sestavine, tudi avtohtone sorte ali sadove narave in še mnogo več.

Zato so učenci 6. razreda, v torek 12. 4. 2022 v nakupovalnem središču BTC Murska Sobota predstavljali našo šolo in pripravili kulinarično posebnost Pomurske regije: makove in ocvirkove külnje. Pripravljeni jedi so ponudili mimoidočim obiskovalcem nakupovalnega središča.