Ob mednarodnem dnevu strpnosti

V tednu od 15. do 19. 11. 2021 smo posebno pozornost posvetili vzgoji za strpnost in prijateljstvo. V ta namen so bile izvedene številne izobraževalne-ustvarjalne delavnice  s pravljičnimi urami za otroke iz vrtca ter učence od 1. do 3. razreda ter za nadarjene učence. Preko pogovorov, književnih besedil in krogov prijateljstva so otroci razločevali strpna dejanja od nestrpnih, starejši učenci pa so ob aktualnih dogodkih in temah v svetu kritično razmišljali o dejanjih, ki spodbujajo takšno naše ravnanje, kot bi si ga zase želeli sami.

V okviru dejavnosti razširjenega programa Dejavnosti za vedoželjne smo izvedli delavnico na temo strpnosti in sprejemanja drugačnosti, katere se je udeležilo 15 učencev od 5.- 9. razreda. Prebrali smo pretresljivo zgodbo o Betty Ann (avtorice Ine Hughs). Po pogovoru o zgodbi smo na lističe zapisali odgovore na vprašanje: Kaj dela človeka lepega?

Naši odgovori: iskrenost, ljubezen, sreča, prijaznost, pogum, radodarnost, olika, nesebičnost ….

Učiteljici Nataša in Metka