DELAVNICA: POGUM, 1. razred

Z učenci 1. razreda smo izvedli delavnico na temo Pogum, v okviru programa Etika in vrednote v vzgoji in izobraževanju v modulu Integriteta.

Namen:

• Učenci prepoznavajo različne vidike poguma in povedo, kaj zanje pomeni pogum

Navodilo za delo:

• Pogovor o pogumu
  • Kaj je pogum?
  • Kaj vam pomeni pogum?
  • Učenci povedo vsaj eno stvar, kdaj so se počutili najbolj pogumne, kakšni so bili njihovi občutki?
  • Pogum, da prosimo za ODPUŠČANJE, da priznamo svoj STRAH, da prosimo za POMOČ
  • Pogumen si takrat, ko narediš stvari, ki so pomembne, čeprav te je strah
  • Pošteno in pravično ravnamo kljub oviram, grožnjam in nevarnostim.

Po uvodnem pogovoru preberemo zgodbico-slikanico GOSKA LUČKA , sledi pogovor o prebranem in opis svojega dogodka, ko so učenci bili pogumni.

To narišejo na list papirja, ter predstavijo svojim sošolcem.

Misli učencev:

Učenci so povedali, da so se počutili zelo pogumne, ko so šli prvi dan v šolo, ko so obiskali zdravnika in zobozdravnika, ko so ostali doma kdaj sami, ko so šli v mrzlo vodo, čeprav so se bali…

Delavnica je bila zelo zanimiva in je spodbudila učence k razmišljanju.

Zapisala: Ana Petek, varuh Etike in vrednot