Osnovna šola Franceta Prešerna Črenšovci

Razpis – Mednarodni simpozij 2020

 

OŠ Franceta Prešerna Črenšovci

21. in 22. februarja 2020

organizira mednarodni strokovni simpozij s tržnico znanja

 

Učenje – izziv ali na(d)loga šole 21. stoletja?

 

Šola v 21. stoletju pred vse nas postavlja izjemno pomembne naloge. Kaj naj delajo in kakšni naj bodo učenci in učitelji v šoli 21. stoletja? Ali je učenje v šoli res le obremenitev ali pa je lahko tudi izziv? Kako učenca postaviti v aktivno vlogo razmišljevalca, načrtovalca in raziskovalca lastnega učenja in znanja?  Se ob sodelovanju v šoli učenec lahko tudi dobro počuti, ko se sliši njegov glas, ko je odgovoren in ko zmore? Mu kot učitelji omogočamo medvrstniško sodelovanje, mu prisluhnemo in ga slišimo? Mu omogočamo učenje iz izkušenj, ko gradimo partnerski odnos z učenci in ko jim omogočamo sooblikovanje učnega procesa? Ali ob tem strokovno rasteta oba?

Koliko lahko raziskave nevroznanosti o delovanju možganov izkoristimo v namene  učenje v šoli?  Kdaj je učenje obremenitev in kdaj je lahko tudi sprostitev in pot do samorealizacije, samoizpolnitve in samoregulacije?

Kakšne izkušnje imate z učenjem vi in vaši otroci v vrtcu in učenci v osnovni in srednji šoli, na univerzi?

S katerimi didaktičnimi pripomočki, metodami in oblikami razvijate kritično mišljenje, sodelovanje in sprejemanje, komunikacijo, ustvarjalnost in digitalno kompetenco? Kako zmanjšujete primanjkljaje socialno depriviligiranega okolja?

 

Morda izvajate formativno spremljanje in že opažate pozitivne učinke tega procesa?  Kako in na kašen način se lotevate skupnega načrtovanja učnega procesa? S katerimi metodami razvijate in spodbujate razvoj učinkovitega in kritičnega mišljenja? Kako skrbite za učno podporo tistim, ki jo potrebujejo? Kako prisluhnete učencem, da se sliši njihov glas in da je upoštevan? Kako omogočate medvrstniško sodelovanje in povezovanje? Kako vzpostavljate partnerski odnos z učenci?

Kako učencem približate učenje učenja in samoregulacijo, ki je cilj osnovne šole?

 

Vse to so vprašanja, ki zahtevajo razmislek, pogovor in odgovor.

 

Če imate izkušnje in odgovore na ta ali podobna vprašanja in ste jih pripravljeni deliti z nami, Vas vabimo, da se prijavite na 13. mednarodni simpozij, ki bo 21. in 22. februarja 2020.

 

Simpozij je namenjen vsem strokovnim delavcem v vrtcu, osnovni šoli, srednji šoli, na univerzi in v ostalih institucijah, ki se ukvarjajo z vzgojo in izobraževanjem. Tudi tokrat bo težišče razprav na avtonomiji šole pri uresničevanju učenja v šoli 21. stoletja. K sodelovanju vabimo tudi starše, da s svojega vidika osvetlijo pogled na šolske dejavnosti znotraj obveznega in razširjenega programa. Mednarodni simpozij tudi letos združujemo s tržnico znanja, na kateri želimo prikazati primere dobre prakse pri delu z učenci z najširšega vidika. K sodelovanju v sklopu tržnice znanja vabimo različne organizacije in društva, ki bodo delila svoja znanja in uspešno prakso.

 

Zainteresirani lahko sodelujete na strokovnem simpoziju kot poslušalci ali z aktivnim prispevkom v obliki strokovnega referata, predstavitvijo plakata ali predstavitvijo didaktičnega in drugega materiala na stojnici. Simpozij se bo odvijal v plenarnem in skupinskem delu ter v delavnicah.

 

Prijave na mednarodni strokovni simpozij s tržnico znanja UČENJE – IZZIV ALI NA(D)LOGA ŠOLE 21. STOLETJA zbiramo do 20. decembra 2019 na spletni strani www.osfpcrensovci.si, kjer se lahko prijavite s pomočjo elektronske prijavnice. Vsi pisni prispevki morajo biti lektorirani in oblikovani po navodilih za pisanje prispevka, ki jih najdete v elektronski prijavnici. Vsi strokovni prispevki bodo objavljeni v elektronskem zborniku, ki bo izšel po mednarodnem strokovnem simpoziju. Pisne prispevke je potrebno oddati ob prijavi, torej najpozneje do 20. decembra 2019. Pripravljalni odbor bo pregledal vse prispele pisne prispevke in ocenil ustreznost glede na razpisano temo. Avtorje strokovnih referatov bomo o sprejetju osebno obvestili.

 

Kotizacija za simpozij znaša 150 € in vključuje prehrano, e-publikacijo ter predstavo z družabnim srečanjem za udeležence simpozija. Za izdajo potrdila je obvezna prisotnost ves čas posveta.

 

Vse dodatne informacije lahko dobite po telefonu (02 573 58 02) pri ravnateljici OŠ Franceta Prešerna Črenšovci, mag. Mariji Horvat.

 

Razpis_simpozij 2020 – SI

Razpis_simpozij 2020 – EN

Skip to content