Osnovna šola Franceta Prešerna Črenšovci

Program mednarodnega simpozija 2018

 

11. mednarodni strokovni simpozij

»AVTONOMNO UČENJE ZA ZDRAVJE«

 

PROGRAM SIMPOZIJA

Črenšovci, 23. in 24. februar 2018

 

PETEK, 23. 2. 2018

7.45–8.15 Prijava udeležencev
8.15–8.30 Kulturni program: Vrtec in OŠ Franceta Prešerna Črenšovci
8.30–8.45 ODPRTJE mednarodnega strokovnega simpozija in pozdravni nagovor:

mag. Marija Horvat, ravnateljica OŠ Franceta Prešerna Črenšovci

Anton Törnar, župan Občine Črenšovci

Irena Kumer, predstojnica ZRSŠ, OE Murska Sobota

  PLENARNI DEL simpozija (telovadnica), Moderatorka: Nataša Litrop
8.45–9.25 Leonida in dr. Albert Mrgole (Vezal): Kako odrasli otrokom in mladim omogočajo temelje za avtonomno učenje in zdrav razvoj?
9.25–10.05 Špela Reš (Logout): Zasvojenost s spletom – sodobni izziv svetovalcev
10.05–10.20 ODMOR
10.20–11.00 doc. dr. Vita Poštuvan (Univerza na Primorskem): Prepoznava in preprečevanje samomorilnega vedenja v šolskem okolju – ovire in dobre prakse v evropskem in slovenskem prostoru
11.00–11.40 Irena Potočar Papež (Peresa): Recept za uspešen (šolski) dan
11.40–11.55 ODMOR
11.55–12.35 DELAVNICE plenarnih predavateljev

  • Leonida in dr. Albert Mrgole, uč. štev. 29 (mag. Metka Husar Černjavič)
  • Špela Reš, uč. štev. 30 (Andreja Sever)
  • doc. dr. Vita Poštuvan, uč. štev. 39 (Tadeja Horvat)
  • Irena Potočar Papež, uč. štev. 36 (Petra Smej)
12.35–13.30 KOSILO
13.30–15.30 PREDSTAVITVE v skupinah, I. del
15.30–15.45 ODMOR
15.45–17.45 PREDSTAVITVE v skupinah, II. del
17.45–18.30 Zvočna kopel z gongi (Antonia Pavlin)
18.30–19.30 VEČERJA

 

 

SOBOTA, 24. 2. 2018

7.30–8.00 Prijava udeležencev
  PLENARNI DEL simpozija (telovadnica), Moderatorka: Stanka Zver
8.00–8.40 dr. Eva Škobalj (Društvo za boljši svet): Vloga čuječnosti v vzgojno-izobraževalnem procesu
8.40–9.20 dr. Anna Marie Fisker (Univerza Aalburg, Danska): Autonomous learning for health
9.20–10.00 Marjon Willers (Inštitut za zdravje, Velika Britanija): Health interventions
10.00–10.15 ODMOR
10.15–10.55 Sanela Banović, dr. med. (UKC Ljubljana): Dobra komunikacija za zdrave možgane
10.55–11.35 Izidor Gašperlin (partnerski in družinski terapevt): Učitelj v vrtincu odnosov
11.35–12.15 DELAVNICE plenarnih predavateljev

  • Izidor Gašperlin, uč. štev. 36 (Nataša Litrop)
  • Društvo za boljši svet (Stres in kako ga premagati), uč. štev. 52 a (Nataša Čeh)
  • dr. Anna Marie Fisker – vprašanja in odgovori, uč. štev. 30 (Nataša Novak)
  • Marjon Willers – vprašanja in odgovori, uč. štev. 29 (Renata Gabor, mag. Tomi Bušinoski)
12.15–13.15 KOSILO
13.15–15.15 PREDSTAVITVE v skupinah
15.15–15.30 ZAKLJUČEK MEDNARODNEGA SIMPOZIJA

 

Tuji udeleženci:

  • DANSKA: dr. Anna Marie Fisker, Anna Eva Utke Heilman
  • VELIKA BRITANIJA: Marjon Willers
  • MADŽARSKA: Erika Chomos Boros
  • SRBIJA: dr. Sara Stanić Jovanović, Katarina Diklić, Marina Maksić, Dragojle Sekulić, Salim Goranac, Velimir Milenković
  • ČRNA GORA: Hidajeta Lukač, Fatima Mehović, Sonja Peković, Kenan Arslanović
  • HRVAŠKA: Maja Goričanec, Ksenija Perčić, Petra Novinščak,  Spomenka Vincek, Monika Turk, Valentina Bogdan, Silvija Šoštarić, Ana Špoljarić, Anđelka Klemenčić, Mirjana Bregović, Petra Tomšić

 

Program, predstavitve v skupinah in aktivnosti v delavnicah si lahko ogledate in prenesete na spodnji povezavi:

Simpozij_program_2018