Moder stol

V okviru UNESCO projekta Moder stol, ki ga izvaja OŠ Maksa Pleteršnika Pišece, smo sodelovali tudi na naši šoli. Učenci 1. razreda smo iz podstrešja prinesli stol in ga obarvali z modro barvo. Na njega smo napisali Moder stol – nekdo misli nate in 15 let. Saj je to 15 obletnica izvajanja tega projekta v Sloveniji. Moder stol smo nato odnesli na Občino Črenšovci, kjer smo ga podarili županu Antonu Tӧrnarju. Povedali smo mu, da je to stol ki ga bo vedno spominjal na nas osnovnošolce, ki smo razigrani, veseli in vedoželjni. Lahko ga tudi uporabi za sedenje, sproščanje in se tako z mislimi tudi vrne v osnovnošolska leta brez skrbi in razigranosti. Obljubil nam je da ga bo uporabljal in da podpira tako sodelovanje šole v humanih projektih.