Knjižna hiška predana namenu na dan knjige

Na nad knjige, 23. aprila, je bila svojemu namenu predana knjižna hiška v Črenšovcih. Le-ta stoji ob otroškem igrišču v središču kraja. Predstavniki Kulturno-turističnega društva občine ter Vaškega odbora so skupaj z otroki iz vrtca ter učenci osnovne šole pripravili kulturni program ter slavnostno odprtje knjižne hiške. Vrtčevski otroci so zapeli pesmico o branju ter deklamirali uganko o knjigi, sedmošolke Živa, Veronika in Johana pa so prebrale avtorsko besedilo o “bouvjašuvoj knižnoj hižici”. Učenka Lavra je predstavila še hišni red knjižne hiške ter nato slavnostno prerezala trak in v hiško položila prve knjige. Prizadevanja za dvig bralne kulture prebivalstva in kakovostno preživljanje časa ob knjigi so podprli tudi prisotni krajani.