Zaključek bralne značke

Na dan Zemlje, 22. aprila, smo uradno zaključili letošnjo bralno značko ter podelili priznanja zaslužnim bralkam in bralcem. Teh je bilo med učenkami in učenci kar 150 ter 18 med odraslimi bralci. Zlatih bralk in bralcev, devetošolcev, ki so brali za BZ vsa osnovnošolska leta, je tokrat deset: Kai, Dunja, Miha, Veronika, Katarina, Primož, Gašper, Žan, Lucija in Nika. V štirih oddelčnih skupnostih so BZ opravili vsi učenci in učenke, torej stoodstotno. Knjižne nagrade je zlatim  in odraslim bralkam in bralcem podarilo Kulturno-turistično društvo občine Črenšovci in sovpada z občinskim praznovanjem 150. obletnice Jožefa Klekla.

S programom, ki sta ga spretno povezovali učenka Johana in učiteljica Petra, smo počastili tudi prihajajoč dan knjige, dan boja proti okupatorju ter praznik dela. S pesmijo, rapom, in deklamacijo so prireditev obogatili šolski pevski zbori, eko frajerji 5. A in deklamatorki Živa in Lara.