Kulturna prireditev ob svetovnem dnevu Romov

V ponedeljek, 8. aprila, je v šolski telovadnici potekala kulturna prireditev ob svetovnem dnevu Romov. Na proslavi so nastopili učenci, ki so se predstavili s petjem, plesom in dramatizacijo. Poseben pečat so pustili naši najmlajši, otroci vijolične skupine vrtca, s svojim čarovniškim plesom.

Proslave se je udeležila tudi županja občine Črenšovci, ga. Vera Markoja, svetniki v občinskem svetu, romski svetnik, g. Ludvik Horvat, ter člani Večnamenskega romskega centra. Vse prisotne je nagovorila pomočnica ravnatelja, ga. Metka Husar Černjavič, ki je romskemu svetniku ob tej priložnosti predala knjižno hiško, ki bo nameščena v romskem naselju Kamenci.

Vsem udeležencem se prisrčno zahvaljujemo, da so s svojo prisotnostjo izkazali spoštovanje do drugih in drugačnih, ki so in bodo vedno med nami kot dobrodošli in enakovredni člani naše družbe.