Tehniški dan Bilo je nekoč

V petek, 8. marca smo se učenci od 1. do 4. razreda odpravili v Mursko Soboto. Učenci 3. in 4. razreda so si najprej ogledali Pokrajinsko in študijsko knjižnico, ker so se seznanili, kako se včlaniti v knjižnico, katere oddelke vse imajo v knjižnici, kako se v knjižnici obnašamo in do kdaj si lahko izposodijo kakšne knjige. Knjižničarka jim je prebrala tudi tri zanimive pravljice, na katere so tudi ustvarjali.

Učenci 1. in 2. razreda so si medtem ogledali muzej v gradu Murska Sobota in se na delavnicah igrali stare otroške igre ter si  izdelali brnkefco – starinsko otroško igračo.

Nato smo se zamenjali, prvi in drugi razred sta odšla v knjižnico, tretji in četrti pa v grad, kjer pa so učenci ustvarjali v velikonočni delavnici, kjer so si z voskom okrasili remenke.

Vsi smo bili izredno navdušeni nad stalno razstavo v gradu, kjer smo videli in se naučili marsikaj zanimivega, zato se bomo z veseljem večkrat odpravili na obisk.