Darila ob koncu šolskega leta

Spoštovani starši,

ob koncu šolskega leta vas želimo opozoriti na Zakon o integriteti in preprečevanju korupcije (UL. RS, 69/11, 30. in 31. člen). Učitelji in vzgojitelji  pozivamo starše, da v šolo ne prinašate daril, denarja, vrednostnih papirjev in darilnih bonov.

V Zakonu o javnih uslužbencih je določeno, da javni uslužbenec ne sme sprejemati daril v zvezi z opravljanjem službe, razen protokolarnih in priložnostnih daril manjše vrednosti.

• Za darila zanemarljive vrednosti se štejejo darila, katerih vrednost ne presega 50 EUR.
  • Javni uslužbenci ne smejo sprejeti daril, katerih vrednost presega znesek 62,59 EUR, oziroma katerih skupna vrednost v posameznem letu presega 125,18 EUR v istem koledarskem letu, če so prejeta od iste osebe.
  • Javni uslužbenec je dolžan darovalca opozoriti, da darila, ki presegajo 125,18 EUR, postanejo last delodajalca.
  • Darilo razreda oz. staršev se šteje kot eno darilo.
  • Javni uslužbenec nikakor ne sme sprejeti denarja, bonov,  vrednostnih papirjev ali nakita.

Za nas je največje darilo napredek otrok in učencev, njihova zavzetost pri delu ter dobri medosebni odnosi.