8. APRIL – svetovni dan Romov

Danes Romi po vsem svetu praznujejo svoj dan, ki je bil izbran na njihovem prvem svetovnem kongresu leta 1971 v Londonu.

Našo šolo obiskuje kar nekaj romskih učencev, ki prihajajo iz bližnjega naselja Kamenci in s svojo kulturo, običaji in načinom življenja večkrat popestrijo naš šolski vsakdan. V projektu POGUM, v katerega je vključena naša šola, se še posebej ukvarjamo s temo, kako romsko kulturo kot del naše skupnosti približati vsem nam, zato smo ob svetovnem dnevu Romov njihov praznik obeležili s proslavo, pri kateri so aktivno sodelovali romski učenci naše šole, skupaj s svojimi sošolci in prijatelji. Na ta način smo pokazali, da znamo spoštovati tudi druge kulture, ki so prisotne v našem širšem okolju in da smo vsi ena velika družina, ki živi v sožitju in slogi.

Vsem našim romskim učencem, njihovim staršem in sorodnikom iskreno čestitamo ob njihovem prazniku, vse pa prav lepo vabimo k ogledu proslave, ki je dostopna na spodnji povezavi!

Renata Gabor, vodja projekta POGUM