Osnovna šola Franceta Prešerna Črenšovci

Ekipno atletsko tekmovanje OŠ – Maribor, 8. 10. 2020

Včeraj, v četrtek 8. oktobra, je v Mariboru na atletskem stadionu Poljane potekalo področno ekipno atletsko tekmovanje za osnovne šole iz Pomurja. Ekipa starejših deklic OŠ Franceta Prešerna Črenšovci se je udeležila omenjenega tekmovanja in se izvrstno odrezala. Iz pomurske regije ni bilo drugih šol, zato so učenke ekipno osvojile 1. mesto. Smo pa rezultate primerjali s šolami iz mariborske regije in ugotovili, da so premagali tudi te, saj so naše učenke osvojile 11500 točk, medtem ko so 1. uvrščene iz mariborske regije osvojile zgolj 9750 točk, 2. uvrščene pa 9687. Tudi v posameznih disciplinah so večkrat prehitele nasprotnice in se zanesljivo uvrstile na finalno tekmovanje. Dokazali smo, da imamo močno ekipo, ki jo sestavljajo:

Nela Gerič in Nuša Horvat v teku na 60 m,

Zala Matjašec in Lea Horvat v teku na 300 m,

Katarina Tikvič in Andreja Štiblar v teku na 1000 m,

Teja Hanč in Tinkara Makovecki v skoku v daljino,

Lara Lutar in Neža Tikvič v metu vortexa ter

Veronika Kelenc in Kaja Čurič v suvanju krogle.

Trenutno najhitrejša štafeta v državi v sestavi Lea Horvat, Zala Matjašec, Nuša Horvat in Nela Gerič pa je z rezultatom 55,51 sekund zares navdušila.

Vsem učenkam čestitamo za izjemne predstave in se že veselimo finalnega tekmovanja.