Šola v naravi v Planici – 5. dan

Na zadnji dan našega bivanja v Planici smo se takoj po zajtrku odpravili na daljši pohod na Tromejo. Po že znani poti smo hodili do Rateč, se sprehodili skozi naselje, kmalu pa tudi zavili na gozdno pot, ki se je hitro začela vzpenjati. V drugi polovici vzpona pa smo morali premagati 31 serpentin. Po dobrih dveh urah smo vsi uspeli na vrh, kjer je na žalost danes zagodla megla. Kljub temu smo ponosni in veseli, da nam je uspelo priti na stičišče treh kultur. Tu se namreč stikajo meje Slovenije, Italije in Avstrije. Po kratki malici smo se podali v Rateče, kjer nas je čakal avtobus, ki pa nas je žal pustil na cedilu in smo korakali še pol ure do doma, kjer se nam je že hladilo kosilo. Ko smo se najedli smo naložili prtljago na avtobus, ki ga je šofer v tem času tudi usposobil, da nas je lahko varno pripeljal v domači kraj. Kljub temu, da smo utrujeni in smo se v Planici zabavali, pa smo srečni, da se vračamo polni novih izkušenj in doživetij. Veseli smo, da smo imeli možnost izvedbe šole v naravi v CČOŠ Planica, kjer je kader poskrbel, da so vse vsebine bile izpeljane strokovno pa tudi zabavno.

Hvaležni smo Fundaciji Rdeča žoga, da nam je prispevala sredstva za izvedbo te čudovite šole v naravi.