Slovo devetošolcev in zaključna prireditev Krone korona generacije

V četrtek, 11. junija 2020, so učenci 8. in 9. razreda v šolski telovadnici pripravili program, v okviru katerega so se poslovili. Kulturni program so si na tribuni telovadnice ogledali tudi učenci 7. razreda. Devetošolci so se predstavili s filmom in plesno točko. Za svoje prijatelje, osmošolce, so pripravili tudi zabavne  igre, s pomočjo katerih so osmošolci prišli do ključa devetošolcev. Osmošolci so na zanimiv način povedali in pokazali, po čem si bodo zapomnili svoje predhodnike. Slovesna zaobljuba osmošolcev je bila športno obarvana, saj so jo izrekali ob izvajanju plenka. Letošnje slovo devetošolcev od šole je bilo v marsičem posebno in drugačno, vsekakor pa veseli, da so se devetošolci spoštljivo in kulturno poslovili tako od učencev kakor tudi od šole.

V petek, 12. junija 2020, je v kulturni dvorani v Črenšovcih potekala zaključna prireditev učencev generacije 2011-2020, ki smo jo poimenovali Krone korona generacije. Vsak od učencev je povedal, kaj predstavlja krono njegovega osnovnošolskega izobraževanja. Svoje osnovnošolsko izobraževanje so učenci predstavili s pomočjo filma, predstavili so se tudi s plesno točko. Učenci so nagovorili razredničarki, učiteljici Andrejo Sever in Karmen Škafar. Razredničarka Andreja Sever se je učencem zahvalila za skupno učenje in rast ter jim zaželela veliko uspeha pri doseganju ciljev. V nadaljevanju programa je v imenu staršev učence in zaposlene na šoli nagovorila gospa Lidija Vučko. Učenci so s pomočjo fotografij predstavili delo na šoli v času ravnateljevanja mag. Marije Horvat in ji predali šopek, spominsko majico in skupno fotografijo devetošolcev. Zbrane je nagovorila tudi ravnateljica mag. Marija Horvat, ki z letošnjim šolskim letom zaključuje svoj mandat kot ravnateljica na OŠ Franceta Prešerna Črenšovci. Učence, starše in ravnateljico je nagovorila županja Občine Črenšovci, ki se je posebej zahvalila ravnateljici mag. Mariji Horvat za uspešno vodenje šole. Ravnateljico in tri strokovne delavke (tajnica Vera Vučko, čistilka Vida Hozjan in učiteljica Slavica Hozjan Sapač), ki s tem šolskim letom nastopijo upokojitev, je nagovoril predsednik Sveta zavoda OŠ Franceta Prešerna Črenšovci, Elvir Denić, ki je vsem predal posebne spominske knjige. Spominsko knjigo Krone korone generacije, ki smo jo izdali na ravni šole, so ob tej priložnosti prejeli v spomin vsi učenci ter zaposleni, podarili pa smo jo tudi gospe županji, Veri Markoja, in gospodu župniku, Zoranu Caru. Prireditev Korne korona generacije, ki je bila zaradi pandemije v marsičem drugačna, posebna in čarobna, smo sklenili s pesmijo slovesa in spominskim fotografiranjem.