Svetovni dan zdravja in aktualna gradiva NIJZ

7. april je svetovni dan zdravja. Svetovna zdravstvena organizacija (WHO) je leto 2020 razglasila za mednarodno leto medicinskih sester, zdravstvenih tehnikov in babic.

Toda v tem času, ko se družno spopadamo z epidemijo novega koronavirusa, ki so ga strokovnjaki poimenovali Covid-19, in je požrtvovalno delo zdravstvenih delavcev še posebej zahtevno, se pomena zdravja še toliko bolj zavedamo vsi.  V nadaljevanju posredujem zbrana gradiva NIJZ, ki so vam lahko v pomoč in podporo v tem kriznem času.

Ta čas nam prinaša veliko izzivov, pa tudi priložnosti za nova znanja, izkušnje in spoznanja. Učimo se eden od drugega, učimo se od narave in odkrivajmo sebe. Vem, da marsikdo premaguje samega sebe, zmore več, kot je verjel, da zmore.

Vse dobro vam želim, ostanite zdravi in ostanite doma, da se bomo čim prej lahko srečevali v šoli!

Metka Husar Černjavič, svetovalna delavka

AKTUALNA GRADIVA NIJZ