Naša šola v Erasmus plus projektu

V tednu med 18.11.2019 in 22.11.2109 sem se učiteljica Renata Gabor udeležila izobraževanja v okviru projekta Erasmus plus, ki je potekalo v angleškem mestu Leeds. Naslov izobraževanja je bil Through Gestures and Music into the world of Phonics. Dva profesorja in Ljutomerske gimnazije, dve učiteljici in tri vzgojiteljice iz Pomurske regije smo si ogledali dva angleška vrtca in se seznanili s tamkajšnjim načinom dela v vrtcih.  Sledilo je tridnevno izobraževanje v Heart centru pod vodstvom slovenke Mojce Williams Polak,  ki ima svojo organizacijo Language in your hands.  Na usposabljanju smo skupaj s partnerji iz Češke in nekaj angleških vzgojiteljev najprej prisluhnili predavanju mag. Saša Pergarja o  sistematičnem opismenjevanju pomembno tudi v drugem oziroma tujem jeziku in katere metode so se izkazale za najuspešnejše pri opismenjevanju v angleščini. V nadaljevanju nam je Vicki Gilbert iz organizacije Tiny Singers predstavila znakovni jezik, ki ga je mogoče uspešno vključiti v učenje angleškega jezika v vrtcih in prvem razredu osnovne šole.

Bilo je zelo zanimivo in poučno, pridobljeno znanje pa bomo učitelji in vzgojitelji uporabili pri svojem zgodnjem poučevanju angleškega jezika v vrtcih in šolah.

Renata Gabor