Obisk Televizije AS

V okviru izbirnega predmeta Multimedija ter interesne dejavnosti Mali novinarji v sklopu razširjenega programa smo se v ponedeljek, 2. 12. 2019, odpravili v Mursko Soboto. Na Televiziji AS nas je pričakala novinarka, gospa Ines Sukič, ki nas je seznanila s poklicema novinarja in medijskega tehnika. Predstavila je potek njihovega vsakdanjika ter nas pri tem opozorila na številne elemente, ki spremljajo delo v studiu ali na terenu in jih morajo pri svojem delu vsi upoštevati. Pripravili so nam tudi predstavitev Televizije AS skozi čas. Ugotovili smo, da se je v njihovem 27-letnem obstoju marsikaj spremenilo.

Učence in učenke je najbolj navdušil praktični del, kjer so se sami preizkusili v vlogi napovedovalcev, snemalcev, voditeljev, intervjuvancev ter gostov v studiu. Polni novih vtisov in novih doživetij ter izkušenj smo se vrnili v šolo in že kujemo načrte za prihodnje delo.