Živaloljube aktivnosti

Učenci 8. razreda so ob dnevu živali pripravili odmevno dobrodelno akcijo zbiranja hrane za živali, ki so jo pred kratkim predali ge. Anamariji Žnidarič, prostovoljki v Društvu za zaščito živali Pomurja, in s katero bodo razveselili več kot 190 prostoživečih muc in številne zapuščene kužke. Več kot 100 otrok  vrtca in učencev  ter zaposlenih je velikodušno sodelovalo v akciji, s čimer so izkazali sočutje in skrb za nemočne. Vsem darovalcem se
zahvaljujemo za prispevke!
V sklopu zbiralne akcije je bilo oz. še bo v vseh oddelčnih skupnostih izvedeno predavanje DZŽP “Od verige in boksa do doma”, ki mlade ozavešča o odgovornosti do živali in skrbi zanje. V okviru eko dneva bomo nato izvedli še delavnico na omenjeno temo. Tudi bralna značka letos poteka pod geslom “Živaloljube knjige” in mlade bralce vabi k branju literarnih del z živalsko tematiko, hkrati pa jih nagovarja, da v šolski knjižnici razstavijo svojo ljubo plišasto igračko – živalico in jo čim večkrat pridejo obiskat med knjižne police.