Simbioza giba 2019

Tudi na OŠ Franceta Prešerna Črenšovci smo povezali generacije v največji gibalni akciji v Sloveniji – Simbioza.

Ker se zavedamo pomena zdravega življenjskega sloga in medgeneracijskega sodelovanja, smo tudi letos, v času od 14. do 18. oktobra, s Simbioza gibanjem povezali gneracije v šolski telovadnici. Pod vodstvom učiteljev športa, Mitje in Borisa, ter razrednikov oz. vzgojiteljic, se je gibalo 132 odraslih (babic, dedkov in staršev) in okrog 110 otrok.

Vadbene ure so bile sestavljene iz različnih oblik zabavnega aerobnega ogrevanja, dinamičnih in statičnih vaj za raztezanje, vaj na poligonu, štafetnih iger…

Skupaj smo naredili nekaj koristnega za naše zdravje, še pomembnejše pa je bilo prijetno počutje ob sodelovanju mladosti in izkušenj. Veseli smo množične udeležbe, Simbioza zgodbo želimo nadaljevati tudi v prihodnje.

Koordinatorica Simbioze: Metka Husar Černjavič