Svetovni dan hrane

V sredo, 16. oktobra, smo obeležili SVETOVNI DAN HRANE. Geslo letošnjega svetovnega dne hrane je Naša dejanja so naša prihodnost. Z zdravim prehranjevanjem za svet brez lakote. Svetovna organizacija za hrano z njim opozarja na dve ključni težavi na prehranskem področju, na eni strani je debelost, na drugi pa naraščajoča lakota v svetu.

V Sloveniji problema kronične lakote ni, se pa strokovnjaki ukvarjajo s tem, kako odpraviti posledice neustreznega prehranjevanja in nezadostne telesne dejavnosti. Manj se zavedamo možnosti, da bi tudi prebivalci naše dežele nekega dne lahko trpeli lakoto. Po stopnji samooskrbe smo na zadnjem mestu v Evropi, zato velja razmišljati o sistemu samooskrbe in uživanju lokalno pridelane hrane.

Na predlog predstavnikov zdrave in eko šole smo pripravili degustacijo. Učenci so se v rekreativnem odmoru zaustavili ob naši stojnici ter si pripravili vitaminov polno sadno-zelenjavno nabodalo.