Naravoslovni dan – Orientacija

V preteklem tednu smo obeležili teden otroka. Zvrstile so se številne dejavnosti, med drugim smo v sredo, 9. 10. 2019, smo izvedli naravoslovni dan, Orientacijski pohod. Sodelovali smo vsi učenci. Pri organizaciji in izvedbi so nam pomagali tudi predstavniki Slovenske vojske. Mlajši učenci so se podali na pohod Orlovščeka, učenci od 4. do 9. razreda pa smo po skupinah in navodilih, ki smo jih dobili, morali poiskati različne točke s pomočjo kompasa in zemljevida. Na posameznih točkah smo reševali različne tematske naloge (spoznavanje zgodovine, pomembnost določenih točk, spoznavanje rastlin, živali). Še posebej je v ospredje prišlo medvrstniško sodelovanje v skupinah, saj je bil pohod tudi tekmovalno naravnan.

Veseli smo bili novih izkušenj, ki smo jih pridobili, saj se s takšnimi izzivi ne spopadamo pogosto. Učenje v naravi je bilo zabavno, smešno in poučno. Upamo, da bo še več takšnih priložnosti.

Ela H. (Mali novinarji)