1. športni dan

Učenci od 7. do 9. razreda so v spremstvu učiteljev v okviru 1. športnega dne v ponedeljek, 13. oktobra 2014 opravili 14 km dolg pohod po stranpoteh Občine Črenšovci. Izpred šole smo se najprej po poljski poti napotili do Srednje Bistrice, pot nadaljevali skozi vas do nasipa reke Mure in skozi zaselek Osredek do broda na reki Muri. Tu smo najprej opravili malico in se seznanili z naravno dediščino ob reki Muri in njenimi mrtvicami. Potem smo se z brodom popeljali na drugi breg reke in se ustavili ob spomeniku žrtvam fašizma, ob katerem nam je učiteljica zgodovine predstavila zgodovinska dejstva o pokolu mladeničev na tem mestu aprila leta 1944. Ogledali smo si tudi carinarnico. Z brodom smo se vrnili na prekmursko stran in se vračali proti domu. Pohod smo zaključili pred šolo zadovoljni, da smo vsi uspeli premagati progo in se na pohodu imeli lepo.