Moj odsev v ogledalu

Z učenci 3., 4. in 5. razreda smo izvedli delavnico Moj odsev v ogledalu.

Na list papirja so učenci naredili kolaž iz revij, ki predstavlja to, kako se oni sami vidijo v ogledalu v zvezi z varovanjem narave, življenja in zdravja. To so potem tudi zapisali in predstavili svojim sošolcem v razredu. Sledil je pogovor o tem, od česa je odvisno, kako se vidimo v ogledalu in ali lahko na to podobo v ogledalu vplivamo. Delavnica je bila zelo zanimiva. Izvedla sem jo skupaj z razredniki.

Mnenja učencev

• Rada se družim, rada se učim, spoznavam svet, naravoslovje in tehniko, zgodovino, se igram s svojimi živalmi, rada imam živali.
  • Skrbim za svoje zdravje, tečem, se sprehajam s svojim psom.
  • Rada jem sadje in se zdravo prehranjujem.
  • Rad imam življenje, papirčke mečem v koš.
  • Za svoje zdravje skrbim tako, da se gibljem, jem sadje, pijem zdrave pijače.
  • Imam rada svoje prijateljice, sorodnike, ki me imajo radi.
  • Rada imam naravo, zato je ne onesnažujem.
  • Živali so lepa bitja, zato za njih skrbim.
  • Pazim na svoje zdravje, sem prijazna do narave, ker jo imam rada. V življenju sem največkrat vesela.
  • Skrbim, da sem srečna in prijazna do drugih.
  • Trudim se, da sem prijazna do vseh, pridna in poslušam, ne onesnažujem okolja, jem zdrave jedi in ne pijem gaziranih pijač.
  • Moj odsev v ogledalu predstavlja higieno in zdravo življenje.
  • Za naravo poskrbim tako, da ne mečem odpadkov, če pa vidim smeti, jih poberem in vržem v koš.
  • Za svoje zdravje poskrbim tako, da se ukvarjam s športom in se zdravo prehranjujem.
  • Skrbim za druge, tako, da jim pomagam in skrbim, da bi bili veseli in srečni.
  • Mislim, da je življenje lepo. Cenim svoje življenje.
  • Ljudje smo najpomembnejši del narave.

Ana Petek, varuh etike in vrednot