Štipendije za srednješolce za šolsko leto 2019/2020

• Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad Republike Slovenije je 10. 6. 2019 na spletni strani objavil javni razpis za dodelitev Zoisovih štipendij za leto 2019/2020. Rok za oddajo vlog je 7. 9. 2019.

Več informacij:   ZOISOVE ŠTIPENDIJE

• Od 15. junija do vključno 20. septembra 2019 lahko dijaki, ki bodo v šolskem letu 2019/2020 obiskovali 1. letnik srednjega poklicnega izobraževanja, oddajo vlogo za pridobitev štipendije za deficitarne poklice.

Več informacij:     ŠTIPENDIJE ZA DEFICITARNE POKLICE

• Državne štipendije so socialni transfer in so namenjene spodbujanju izobraževanja in doseganja višje izobrazbene ravni upravičencev ter vzpostavljanju enakih možnosti za izobraževanje. Štipendije se lahko podelijo tako za študij v Republiki Sloveniji kot za študij v tujini na javno veljavnem izobraževalnem programu in izobraževalni ustanovi. Dodeljujejo jih pristojni centri za socialno delo.

Več informacij:    DRŽAVNE ŠTIPENDIJE