Spoznavamo okolje z vsemi čutili – 1. razred

V preteklih dneh smo učenci 1. razreda znova obiskali predšolske otroke in skupaj z njimi izvedli delavnice o čutilih.

Na začetku smo se vsi skupaj šli igro Zvonček potuje v krogu naokrog, kjer smo zelo previdno drug drugemu predajali zvonček, ki se na svoji poti iz roke v roko ni smel oglasiti, nato pa smo se posedli na tla in ob zgodbi Kmet sadi krompir prijatelju pred seboj po navodilu masirali hrbet.

V nadaljevanju smo se razdelili v štiri skupine: v prvi skupini smo se igrali igro Ugani, koga se dotikaš, kjer smo z zavezanimi očmi, s pomočjo tipa ugibali, koga imamo pred seboj. V drugi skupini smo s pomočjo voha ugibali, kaj se skriva v škatlicah, sledila je igra Zrcalo, kjer smo z vidom in predvsem natančnim opazovanjem posnemali gibanje drug drugega, v zadnji skupini pa smo se preselili na šolski hodnik in prisluhnili zvokom v šoli.

Na koncu smo se skupaj posladkali še s sadjem in keksi različnih okusov.

Sodelovanje v delavnicah nam je bilo vsem zelo všeč.

Zapisala razredničarka, Gabrijela Novak