Regijsko tekmovanje iz znanja konstruktorstva in tehnologij obdelave 2019

V petek, 5. 4. 2019, se je 8 učencev naše šole udeležilo regijskega tekmovanja iz znanja konstruktorstva in tehnologij obdelave.

Aleša Gabor, Jaš Čeleš, Erik Horvat, Tio Zver in Roko Sitarič so tekmovali v kategorijah K1 in K2 (sestavljanje z Lego gradniki). Mlajši so sestavljali skakalnico, starejši pa stroj za izkopavanje gramoza. Drugo mesto sta dosegla Aleša Gabor (1. razred) in Roko Sitarič (6. razred), 1. mesto pa Jakob Kovač (4. razred), ki se se je uvrstil na državno tekmovanje v Ljubljani.

Pri obdelavi gradiv so tekmovali: Iva Okorn in Brina Rajtar (papir), Živa Zadravec in Nina Horvat (obdelava umetnih mas) ter Luka Gostan in Alen Balažic (les). Živa je dosegla 1. mesto in se bo udeležila državnega tekmovanja v Ljubljani.

Barbara Kelenc je tekmovala v panogi uporaba računalniškega programa za tehnično risanje Cicicad in osvojila zlato priznanje. Tudi ona se bo udeležila državnega tekmovanja v Ljubljani.

Čestitke vsem tekmovalcem za vložen trud in osvojena priznanja.

Mentorja Elvir Denić in Vlado Žalik