Valentinova sporočila

Tudi letos smo zdravošolci in ekošolci obeležili 14. februar, praznik svetega Valentina.

V sodobnem svetu je praznik valentinovo najbolj povezan z medsebojno izmenjavo ljubezenskih pisemc.  Na Slovenskem se praznik svetega Valentina že dolgo praznuje, poznan je pregovor, da Valentin prinese ključ do korenin, zato se po starem kmečkem koledarju na ta dan začne prvo delo v vinogradih in na vrtovih.

Na tokratnem druženju smo za popestritev šolskega vsakdana izdeleli plakate in si podarili srčna sporočila o ljubezni in prijateljstvu.

K sodelovanju smo povabili tudi ostale učence in zaposlene. Ta dan smo izkoristili za priložnost, da drug drugemu podarimo prijazno sporočilo v znak prijateljstva, naklonjenosti, simpatije …

Srečanje smo zaključili z mislijo, da je pomembno, da si vsak dan vzamemo čas za tiste, ki jih imamo radi.

Mentorica: Metka Husar Černjavič