Srečanja

V soboto, 2. februarja 2019, so učenci in učenke OŠ Franceta Prešerna Črenšovci v telovadnici šole s prireditvijo Srečanja počastili slovenski kulturni praznik. Prešeren se je na tej strani mavrice srečal s pomembnimi ljudmi iz njegovega življenja – z mamo, Primičevo Julijo, s prijateljema Matijem Čopom in Andrejem Smoletom in krutim uradnikom, ki mu je onemogočal pridobitev samostojne advokature. Prireditev so z glasbenim in plesnim programom obogatili otroci vrtca, ansambelska skupina, mladinski pevski zbor, raper Jakob, dijaki gimnazije Murska Sobota ter plesni skupini 6. in 8. razreda. Slavnostna govornica na prireditvi je bila županja Občine Črenšovci, gospa Vera Markoja. V sklepu prireditve se je na odru odvila še pogovorna oddaja Srečanja, v kateri sta svoje misli o prazniku in kulturi strnila ravnateljica mag. Marija Horvat in pesnik Prešeren.