Povezujemo generacije na OŠ Franceta Prešerna Črenšovci

Zavedamo se pomena zdravega življenjskega sloga in medgeneracijskega sodelovanja, zato smo tudi letos, v času od 15. do 19. oktobra, s Simbioza gibanjem povezali generacije v šolski telovadnici. Pod vodstvom učiteljev športa Bojana in Mitje ter razrednikov oz. vzgojiteljic, se je gibalo 110 odraslih (babic, dedkov in staršev) in okrog 150 otrok.

Vadbene ure so bile sestavljene iz različnih oblik teka, razteznih in krepilnih vaj ter

vodene vadbe z glasbeno spremljavo, ki so jo demonstrirali učenci prostovoljci.

Preizkušali in zabavali smo se na košarkarskem in gimnastičnem poligonu, izvajali

vaje za agilnost, igrali odbojko, badminton …

Skupaj smo se dobro preznojili, še pomembnejše pa je bilo prijetno počutje ob sodelovanju mladosti in izkušenj. Veseli smo množične udeležbe, Simbioza zgodbo želimo nadaljevati tudi v prihodnje.