Kako vidimo svojo oddelčno skupnost?

Z učenci 5. razreda smo izvedli socialno igro OGLEDALO, nato pa smo se pogovarjali o tem, kako vidijo svojo oddelčno skupnost.

Kaj imam v našem razredu najraje?

Delo v skupinah, ko lahko sedimo kot želimo, se zabavamo in pripravljamo na praznični december, rad imam likovno ustvarjanje in šport, praznovanje rojstnih dni, ko delamo v parih, se igramo igro belo letalo, ko se zabavamo.

Česa v razredu ne maram?

Ne maram, ko kdo moti pouk, se obrača nazaj, ko nismo zbrani, ko kdo klepeta; ne maram računov, nareka.

Kaj v našem razredu pogrešam?

Včasih pogrešam tišino v razredu, sošolca Tilna, nič ne pogrešam, pogrešam računalnik in nič učenja.

Kdaj se v našem razredu počutim dobro?

Ko dobim dobro oceno, ko gledamo filme, ko sodelujemo , ko se vsi lepo obnašamo, ko se pogovarjamo in zabavamo.

Kdaj se v razredu počutim slabo?

Ko ne sodelujemo, ko kdo prepisuje, mi nekdo premešča kolo, se mi norčujejo, je nekdo nesramen in se prepiramo, ko nismo zbrani, me drugi ne poslušajo.

Kaj lahko  naredim jaz, da bi se bolje počutil?

Saj se že zelo dobro počutim; povem, kaj me moti, pomagam drugim, povem lepo besedo drugemu, da se bolje počuti, da se obnašam do drugega tako, kot želim, da se on do mene.