V svetu čustev

S prvošolci smo se podali v svet čustev, saj jih pogosto ne znajo opisati in občutiti. Po uvodni igri V živalskem vrtu smo se pogovarjali o tem, kako so se med igro počutili. Nato so učenci so dobili barvne kartice, ki so izražala čustva: vesel- rumena, jeza- rdeča; žalost – modra in siva – strah. Ob navajanju različnih situacij so učenci dvigali kartice občutij.

Ugotovili smo, da ob posameznih situacijah lahko občutimo različna čustva in da se le-ta lahko sestavljajo, npr. žalost in strah ob bolezni babice.

Sledil je pogovor: Ali vsi občutimo enako? Kaj lahko storimo, da bi se dobro počutili vsi? Kje in kako čutim jezo, strah, veselje …? Po pogovoru o posameznem čustvu so učenci na silhueti človeka z dogovorjenimi barvami označili, kje čutijo posamezno čustvo.

Za dobro počutje smo v dvojicah izvedli še masažo Jabolčni zavitek.

V zaključnem pogovoru so učenci povedali, da so se dobro počutili, še posebej jim je bila všeč igra Živalski vrt, zato jo bomo še večkrat ponovili.