Pravljična joga na OŠ Črenšovci

Na osnovni šoli in v vrtcu Franceta Prešerna Črenšovci  je potekala pravljična joga od 3.12 do 14.12. Učenci so bili razdeljeni po skupina da je joga potekala bolj organizirano.

S pravljično jogo so učenci spoznali kako se na različne načine umiriti, sprostiti in razgibati. Učenci so delali v skupinah, v parih in individualno, kjer so razvijali samozaupanje, zaupanje sošolcu, poslušanje samega sebe, strpnost, kontrolo lastnega telesa v različnih položajih. Jogo so spoznavali  s pravljičnimi zgodbami  in preko živali ( položaj kače, mačke, žirafe, sove, leva, …).

Pravljična joga je potekala v sodelovanju z zdravstvenim domom Murska Sobota, pod vodstvom dipl. med. sestre Katje Lebar in z učiteljem športa Mitjo Gombocem iz OŠ Franceta Prešerna Črenšovci.

[nggallery id=