Novosti pri vlaganju vlog za pravice iz javnih sredstev od 01.12.2018

Spoštovani starši!

Obveščamo vas, da skladno z zakonom o spremembah in dopolnitvi Zakona  o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev (ZUPJS-H), s 1.12.2018 upravičencem do letnih pravic iz javnih sredstev (otroški dodatek, znižano plačilo vrtca, subvencija malice in kosila, državne štipendije) za podaljšanje le-teh ni potrebno več oddati vloge, ker bo CSD o podaljšanju odločal po uradni dolžnosti.

Če se za pravico do otroškega dodatka, državne štipendije, znižanega plačila vrtca, subvencije malice in kosila zaproša PRVIČ, je še vedno potrebno vložiti vlogo. Podaljšanje po uradni dolžnosti s strani CSD velja namreč samo za že PRIZNANE pravice. Prav tako so upravičenci dolžni centru sporočati zakonsko določene spremembe, ki vplivajo na upravičenost do pravic iz javnih sredstev.