Prvošolci na učnem sprehodu s policistoma

V četrtek, 18. 20. 2018 sta prvošolce obiskala policista in se skupaj z nami odpravila na učni sprehod po prometnih poteh v okolici šole.

Učence sta učila, katera pravila veljajo za pešce v prometu, predvsem, kako morajo hoditi po pločniku in kako naj varno prečkajo cesto na prehodu za pešce kjer je ali pa ni semaforja.

Med sprehodom smo z učenci na panoje po vasi obesili tudi plakate, ki pešce spodbujajo k uporabi kresničke, kadar se v temi odpravimo na sprehod.

Na poti nazaj pa sta nam praktično pokazala še, kako policisti izvajajo kontrolo prometa; zaustavila sta nekaj voznikov avtomobilov in skupaj smo preverili predvsem, ali so bili pripeti z varnostnim pasom.

Ker so učenci  pridno sodelovali, so za darilo dobili balone in knjižice o varnosti v prometu.

Policistoma Mojci in Jožetu se še enkrat zahvaljujemo za sodelovanje!