Sodelovanje učencev in učiteljev pri sv. maši ob začetku novega šolskega in veroučnega leta

Tudi letos, v nedeljo, 9. 9. 2018, so duhovniki pri sveti maši ob začetku novega šolskega in veroučnega leta blagoslovili šolske torbe, učenci in učitelji naše šole in OŠ Prežihovega Voranca iz Bistrice pa smo v okviru Tedna duhovnosti in kulture, ki je bil letos posvečen DRUŽINI, pripravili kratki kulturni program na temo Družina – prva šola življenja.

Blagoslov torb je bil prošnja za Božje prijateljstvo; da bi se vsi skupaj znali in zmogli varovati pred nezbranostjo, zdolgočasenostjo in prepirljivostjo v šolskih klopeh, da bi vztrajali pri učenju ne le v šoli, ampak skozi celotno življenje. Nebeškega očeta smo prosili, da nas vsak dan znova objame, da bomo starši, učitelji in ostali delavci šole z ljubeznijo in odgovornostjo vzgajali in izobraževali naše otroke, jih vzpodbujali k učenju novih znanj, lepih odnosov, vrednot in odgovornosti ter da jim bomo vzgled pokončnega, doslednega in odgovornega državljana in kristjana.