Očiščevalna akcija in evakuacija

V soboto, 15. 5. 2018, smo izvedli prvo letošnjo delovno soboto. Izvedli smo EKO DAN z očiščevalno akcijo. V prvem delu dneva smo izvedli evakuacijo, ki so jo spremljali gasilci prostovoljnih gasilskih društev iz Žižkov in Črenšovcev. Nato so nam gasilci iz Črenšovcev in Žižkov na štirih postajah predstavili delo njihovih prostovoljnih gasilskih društev. Predstavili so nam delovanje hidranta, kjer so učenci lahko preizkusili kako se rokuje z gasilsko cevjo, na drugi postaji so poskušali zbiti tarčo z vedrovko, na tretji postaji so si ogledali gasilsko vozilo in delovanje vodnega topa in na četrti postaji so se seznanili z delovanjem gasilskih društev ter številko 112. V nadaljevanju dneva smo se priključil Slovenski in svetovni očiščevalni akciji. Podali smo se bo bližnji šolskih poteh, starejši učenci pa njivskih poteh, in jih očistili. V akciji so se nam pridružili tudi starši, stari straši, tete, strici in nekaj odraslih posameznikov iz našega šolskega okoliša. Z veseljem smo ugotavljali, da je odpadkov v okolici hiš veliko manj kot jih je bilo pred leti. Žal pa se še zmeraj najdejo divja odlagališča v gozdu, precej odpadkov pa se je nabralo ob njivskih poteh. Hvala gasilcem za opravljeno delo in sodelujočim odraslim in učencem na očiščevalni akciji.

Sonja Gjerkeš Ščančar.