OŠ Franceta Prešerna Črenšovci na svetovnem srečanju o prehrani v Copenhagnu

Od 27. avgusta do 1. septembra 2018 je v Copenhagnu na Danskem potekalo srečanje vseh partnerjev v mednarodnem »Erasmus+« projektu LEARN4HEALTH – Učenje za zdravje, kjer sodeluje 6 držav (Danska, Nizozemska, Španija, Litva, Velika Britanija in Slovenija). Srečanja sta se udeležili ravnateljica mag. Marija Horvat in učiteljica Tadeja Horvat ter Alenka Glavač Geršanov iz Centra za zdravje in razvoj v Murski Soboti. Srečanje je potekalo v času svetovne konference o prehrani, ki je bila v Copenhagnu in zelo počaščeni smo bili, da smo bili del te konference tudi mi. Naša šola se je skupaj z drugimi partnerji predstavila na tej konferenci s svojim delom v projektu in sodelovala na predstavitvenem dogodku na razstavnem prostoru ter bila povabljena na svečano podelitev priznanj na dansko Ministrstvo za okolje in prehrano. Dogovorili smo se, da bo zaključno srečanje projekta v februarju 2019 na naši šoli. V sklopu srečanja pa bo potekal 12. mednarodni simpozij z naslovom Učenje za umetnost življenja.