10. festival talentov

»Ustvarjalno življenje je obogateno življenje. Je večje. Je srečnejše. Je razširjeno življenje. In je bolj zanimivo življenje. Živeti na ta način – nenehno in vztrajno iz sebe spravljati na dan dragulje, ki so skriti v nas – to je umetnost!« (Gilbert, Velika čarovnija)

Kot evropska talent točka smo letos organizirali že 10. po vrsti (mednarodni) festival talentov, na katerem se je predstavilo preko 150 udeležencev iz 17 osnovnih in srednjih šol ter zavodov iz različnih slovenskih regij in izven meja naše države. Skozi petje, igranje na instrumente, plesne koreografije, gledališke uprizoritve v slovenskem in tujih jezikih, naravoslovne eksperimente, predstavitve raziskovalnega dela, robotsko in digitalno tehnologijo, oblikovalno, likovno ter filmsko umetnost, šport, predstavitve različnih kultur, izvedbo delavnic ter razstave so mladi pokazali kakšne in kolikšne talente premorejo ter povsem navdušili obiskovalce.