Na mednarodni konferenci v Srbiji

Naša šola se je s tremi strokovnimi prispevki 18. in 19. maja 2018 predstavila na mednarodni konferenci z naslovom “Šta sve umem, šta sve znam – inkluzija v praksi” v Srbiji. Konferenco so skupaj organizirali: OŠ Vuk Karadžić v Surčinu, OŠ Sava Jovanović Sirogojno in združenje Daj mi ruku. Strokovne prispevke so pripravile: mag. Marija Horvat – Na poti do vključujoče šole (plenarni del), mag. Metka Husar Černjavič – Inkluzija v programu Etika in vrednote in Romana Glavač – Inkluzivno delo v 2. razredu. Na konferenci so sodelovali strokovni delavci iz šestih držav. Konferenco je spremljala posebna razstava otrok in partnerjev, ki sodelujejo s šolo Sava Jovanović. Ogledali smo si praktično delo z učenci s posebnimi potrebami in opremo šole, ki zagotavlja strokovni pristop in omogoča otrokom optimalno napredovanje. Še posebej nas je navdušila senzorna soba, solna soba in soba za sproščanje. Vzpostavili smo sodelovanje z novimi partnerji v Zemunu in jih povabili na naš naslednji mednarodni simpozij, ki bo februarja 2019.

Zapisala mag. Marija Horvat