Modre misli o hrani in prehranjevanju

Z učenci 6. razreda smo izvedli delavnico Modre misli o hrani in prehranjevanju. Najprej smo po metodi možganske nevihte razmišljali o pojmu kulture, nakar so učenci prebrali in izbrali lističe s pregovori oz. citati znanih osebnosti. V  dvojicah so se učenci pogovorili in zapisali svoja razmišljanja. Nastali so zapisi, ki so jih na zanimiv način (rap, pesem, narečni zapis) predstavili sošolcem.

Ugotovili smo:

• Za hrano si moramo vzeti čas, ob hranjenju se lahko sprostimo, umirimo in pogovorimo.
  • Kuhar mora v recept vdahniti dušo, potem je hrana bolj okusna.
  • Če jemo v dobro družbi, je okus hrane boljši, smo boljše volje in okus hrane je boljši.
  • Hrana je naše gorivo, ne smemo je zaužiti v prevelikih količinah,
  • Pomembno je, kako pripravimo pogrinjek, saj s pripravo mize pripravimo tudi vzdušje za pogovor.
  • Jejmo čim bolj preprosto, manj predelano hrano, pridelano na domačem vrtu, sadovnjaku….tako vemo, kaj jemo.
  • Hrano moramo spoštovati.
  • V dobri družbi, ob prijetnem pogovoru nam hrana bolj tekne.
  • Na krožnik si naložimo toliko, koliko hrane lahko pojemo.

Zapisala: Metka Husar Černjavič