Zasaditev visokih gred z zdravilnimi zelišči

V okviru Erasmus+  projekta Learn4Health (Učenje za zdravje) smo osmošolci v okviru naravoslovnega dne v četrtek, 10. maja, v sončnem dopoldnevu zasadili zdravilna zelišča.

Hišnik  Štefan Hozjan je pripravil visoke grede in ves potreben  material. Učitelj Tibor Frančič nam je prvo šolsko uro predstavil visoke grede:  kako jo narediti in katere so njene prednosti. Obogateni s teoretičnem znanjem smo najprej napolnili lesene zaboje z naravnim materialom: leseni ostanki, travna ruša, prst, časopisni papir, gnojilo in humus. Nato smo v pripravljene gredice zasadili zdravilna zelišča, prst pokrili z zastirko – zdrobljeno slamo in dobro zalili.

Zelišča bomo ponudili obiskovalcem Jenamena festivala, ki se bo odvijal v mesecu avgustu.

Ponosni smo na naše delo in se veselimo rezultatov.

Osmošolci z razredničarko Jelko Pal