Zlata kuhalnica 2018

V okviru projekta Popestrimo šolo smo se v četrtek, 17. 5. 2018 udeležili tekmovanja Zlata kuhalnica, ki je potekalo na Srednji gostinski in turistični šoli v Radencih. Letošnja glavna jed je bila rižota, sladica pa vaniljeva krema s sadjem. Tokrat se je v pripravi rižote in vanilijeve kreme s sadjem med sabo pomerilo 9 ekip. Učenci so servirali različne tradicionalne in tudi nevsakdanje rižote. V vanilijevih kremah pa so plavali koščki različnega sadja in biskvita, ali pa so bile postrežene v izvirnih užitnih skodelicah. S postavitvijo na krožnike in razstavno mizo so učenci zopet pokazali kako zelo kreativni so. Naša šola se je predstavila z rumeno rižoto s šparglji in korenčkom, za sladico pa smo pripravili slastično Lilly vanilly.

Učenke so osvojile zlato priznanje. Čestitamo.​