Delavnica: METULJ

Z učenci četrtošolci smo si ogledali filmček o razvoju metuljev, nato pa smo prebrali zgodbo z naslovom Metulj iz priročnika Iskalci biserov.

Pogovorili smo se o tem, kaj se je dogajalo z metuljem, ko je lezel iz zapredka kako je to doživljal in zakaj je učenec prerezal ovojnico zapredka. Ugotovili smo, da  pomoč metulju ni koristila in da bi se moral metulj sam prebiti skozi ovojnico.

Zatem so učenci razmišljali o človeku, ki mora včasih s trudom tudi  skozi boleče izkušnje, da lahko postane močan, odrasel, samostojen.

Učenci so zapisali in predstavili svoje dosežke, ki so jih s trudom in včasih tudi z bolečino sami doživeli:

• padci ob učenju vožnje s kolesom; rolerji, kotalkami…;
  • trud in bolečine ob učenju baleta in pri športnih dosežkih;
  • dobro opravljeno predstavitev plakata v šoli;
  • učenje poštevanke; branja;
  • pomoč staršem pri kuhanju, pospravljanju…

Ugotovili smo tudi, da včasih starši, v želji, da bi otroku pomagali, otroka oropajo dragocenih izkušenj. Zelo zadovoljni in ponosni smo, ko nekaj dosežemo sami in s trudom. Če se potrudimo, zmoremo veliko.

Zapisala: Metka Husar Černjavič