Vabilo na mednarodni simpozij

Spoštovani starši,

v okviru 11. mednarodnega simpozija, ki bo na naši šoli potekal v petek, 23. 2., in v soboto, 24. 2. 2018, z naslovom Avtonomno učenje za zdravje, Vas vabimo, da se nam pridružite na plenarnih predavanjih in v skupinah. V skupinah bodo predstavljeni primeri uspešne prakse, na plenarnih predavanjih pa bodo predavali znani slovenski in tuji predavatelji.

V petek, 23. 2. 2018, od 8.45 do 11.40 predavajo:

• Leonida in dr. Albert Mrgole: Kako odrasli otrokom in mladim omogočajo temelje za svtonomno učenje in zdrav razvoj;
  • Špela Reš: Zasvojenost s spletom
  • dr. Vita Poštuvan: Prepoznava in preprečevanje samomorilnega vedenja v šolskem okolju
  • Irena Potočar Papež: Recept za uspešen (šolski dan);

V soboto, 24. 2. 2018, od 8.00 do 11.35 predavajo:

• Eva Škobalj: Vloga čuječnosti v vzgojno-izobraževalnem procesu;
  • Anna Marie Fisker: Autonomous learning for Health;
  • Marjon Willers: Health interventions;
  • Sanela Banović: Dobra komunikacija za zdrave možgane.

Po plenarnih predavanjih bodo delavnice plenarnih predavateljev, nato pa delo v skupinah, kjer bodo domači in tuji praktiki prikazali uspešne prakse na področju učenja za zdravje v vrtcu, osnovni šoli in v srednji šoli. Celoten program si lahko ogledate na naši spletni strani.

Zaradi mednarodnega simpozija bo pouk za učence v petek, 23. 2. 2018, odpadel. Ta dan bomo po Letnem delovnem načrtu nadoknadili v soboto, 17. marca. S ponedeljkom, 26. 2. 2018, se za učence začnejo zimske počitnice. Učenci v šolo pridejo spet v ponedeljek, 5. 3. 2018.

Prijazno vabljeni na simpozij in lepo pozdravljeni!

Ravnateljica zavoda:

mag. Marija Horvat s sodelavci