Pustovanje na OŠ Sveti Martin na Muri

Naša osnovna šola se je na pustni torek, 13.2.2018 na povabilo Osnovne šole Sveti Martin na Muri udeležila pustovanja. Osnovna šola je skupaj z lokalno skupnostjo organizirala pustno povorko in izbor naj maske. Učenci in učiteljice smo se pridružili pustni povorki, ki je potekala skozi center Svetega Martina na Muri in tako poskusili odgnati zimo. V nadaljevanju je v avli njihove šole potekala predstavitev mask. Učenci njihove šole so se predstavili z razrednimi maskami (umetniki, športniki, zdravniki, afrodite, snežinke, pingvini…). Učenci 6. razreda naše šole pa so se predstavili s skupinsko masko Sneguljčica in sedem palčkov, pridružili so se jim tudi čarovnica in pomlad ter dedek in babica velikanka. Po predstavitvi mask so učenci zaplesali in se posladkali s pustnimi krofi.

Učiteljica Tadeja Horvat