»Rodni jezik so besede zvochne« – ob slovenskem kulturnem prazniku

Na predvečer slovenskega kulturnega praznika smo se z izbranimi besedami, s pesmijo, rajanjem ter glasbenimi točkami poklonili ustvarjalcem slovenskega (knjižnega) jezika, predvsem pa umetniku pisane besede, dr. Francetu Prešernu, ter s tem obiskovalce spomniti ne le na zgodovinsko, temveč tudi narodnostno vrednost maternega jezika.

V bogatem kulturnem programu so poleg vrtčevskih otrok in učencev šole sodelovali tudi člani glasbenih šol Lendava in Beltinci, orkestra GŠ Lendava ter tamburaši iz Sv. Martina na Muri. Slavnostni govornik je bil župan Občine Črenšovci, ki je na prireditvi podelil tudi občinsko priznanje zlati maturantki, naši bivši učenki Kristini Čurič.  Ravnateljica mag. Marija Horvat pa je  v sklopu humanitarne akcije »Podari slikanico« Romskemu akademskemu klubu izročila skoraj sedemdeset knjig.