Rastem s knjigo

Učenci sedmih razredov so vsako leto vključeni v nacionalni projekt Rastem s knjigo, katerega temeljni cilj je spodbujanje branja  oziroma

spodbujanje dostopnosti kakovostnega in izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja, promocija vrhunskih domačih ustvarjalcev mladinskega leposlovja, spodbujanje motivacije za branje pri šolarjih in njihovega obiskovanja splošnih knjižnic. Projekt skupaj izvajajo vzgojno-izobraževalne (šole), založniške (založbe, Agencija za knjgo) in  kulturne ustanove (splošne knjižnice).

Naši sedmošolci so tako v sklopu projekta najprej spoznali  Splošno knjižnico Lendava, kar jim je na nazoren način posredoval tamkajšnji bibliotekar g. Sebastjan Časar, nato so obiskali enoto SK Lendava  – vaško knjižnico v domačih Črenšovcih, kot darilo pa je vsak učenec prejel tudi knjigo V. Möderndorferja Kot v filmu.